Noć knjige 2020.  (objavljeno: 02.03.2020)

U četvrtak 23. travnja 2020. godine održat će se deveta Noć knjige, manifestacija kojom se nastoji dati kreativan poticaj čitanju, promidžbi knjige te razgovoru o njezinu položaju i vrijednosti u suvremenome društvu.
Tema Noći knjige 2020.: Knjige koje su mijenjale svijet
Svi koji planiraju događanja u Noći knjige 2020. moći će ih prijaviti od 5. do 27. ožujka 2020. godine putem prijavnice koja će biti dostupna na mrežnoj stranici Noći knjige.

Otvoreno e-savjetovanje na temu: PRIJEDLOG PRAVILNIKA O OBVEZNOM PRIMJERKU  (objavljeno: 27.02.2020)

Opis savjetovanja: Ovim Pravilnikom uređuje se obvezni primjerak u svim analognim i digitalnim pojavnostima, način korištenja obveznog primjerka, obveze depozitnih knjižnica i knjižnica u sustavu obveznog primjerka, broj primjeraka i vrsta građe po pojedinim ovlaštenicima, način dostave obveznog primjerka, obveze i odgovornost nakladnika i tiskara kao i način dostave, formati i uvjeti pristupa, korištenja i zaštite online građe.

Savjetovanje je otvoreno do: 27.3.2020.

Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici.

Projekt "Migrate to Library"  (objavljeno: 24.02.2020)

Projekt "Migrate to Library" u sklopu programa Erasmus+ ocijenjen je na mrežnim stranicama Europske unije kao vrlo uspješan i istaknut je kao primjer dobre prakse. U projektu je kao partner sudjelovala i Gradska knjižnica Ivan Vidali.

Više informacija o projektu možete pronaći ovdje.

HKD dobitnik međunarodnog projekta Croatia Linked Data International Symposium  (objavljeno: 18.02.2020)

Hrvatsko knjižničarsko društvo dobitnik je međunarodnog projekta "Croatia Linked Data International Symposium", koji je odobren u okviru potpore IRRT Mission Enhancement Grant Američkog knjižničarskog društva (ALA).
Cilj projekta je osnažiti kapacitete hrvatske knjižničarske zajednice u segmentu transformacije knjižničnog poslovanja prema novom semantičkom okruženju te potaknuti prijelaz sa sadašnjih tehnologija temeljenih na strojno čitljivim kataložnim formatima (MARC) prema povezanim otvorenim podacima.
Više informacija možete pronaći ovdje.

Vjesnik bibliotekara Hrvatske 62, 2(2019) - elektroničko izdanje  (objavljeno: 14.02.2020)

Objavljeno je elektroničko izdanje Vjesnika bibliotekara Hrvatske 62,2(2019).

Radovi za naredni broj zaprimaju se do 1. travnja 2020. godine.

Narudžbe za pretplatu primaju se na e-mail adresu Hrvatskoga knjižničarskog društva: hkd@hkdrustvo.hr.

6. dani ICARUS Hrvatska  (objavljeno: 13.02.2020)

Na Filozofskom fakultetu u Rijeci od 25. do 27. ožujka 2020. održavaju se 6. dani ICARUS Hrvatska pod nazivom Archive – borders, identities, reflections. Registracija, preliminarni program i druge informacije dostupni su na mrežnim stranicama.

Više informacija o ovim skupovima možete naći ovdje

Proslava 65. godišnjice Književnog petka u novom ruhu  (objavljeno: 13.02.2020)

Književni petak, najdugovječnija književna tribina u Zagrebu, s novom sezonom slavi 65 godina kontinuiranog održavanja. Prva tribina održala se 4. studenog 1955. godine u čitaonici Radničke biblioteke, danas Knjižnice Božidara Adžije. U više od šest desetljeća izmjenjivali su se urednici i lokacije, nizali značajni književnici, umjetnici, mislioci iz zemlje i inozemstva. Govorilo se o aktualnim temama iz književnosti, jezika, sociologije i filozofije, likovne umjetnosti, baleta, radio-drame, kazališta, filma, arhitekture, urbanizma i drugoga.
Nova sezona tribina počinje u petak, 14. veljače, u 20 sati u Gradskoj knjižnici, Starčevićev trg 6, s temom "Je li poezija zaista na margini?".

IFLA Library Map of the World  (objavljeno: 13.02.2020)

IFLA Library Map of the World reprezentativni je izvor statističkih podataka o knjižnicama te alat koji omogućava usporedbu različitih knjižnica na svjetskoj razini.

IFLA Library Map of the World od nedavno sadrži i podatke o knjižnicama u Hrvatskoj koje možete pronaći ovdje.

Poziv na ZKD forum "Umijeće laganja"  (objavljeno: 11.02.2020)

Mjesto i vrijeme održavanja: Konferencijska dvorana Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2. kat), srijeda, 26. veljače 2020. u 14 sati

Organizator: Zagrebačko knjižničarsko društvo

Link za prijavu sudjelovanja: https://bit.ly/2H9lRkG

Program možete pogledati ovdje.

Otvoreno e-savjetovanje na temu: NACRT PRIJEDLOGA ZAKONA O ELEKTRONIČKIM MEDIJIMA  (objavljeno: 10.02.2020)

Opis savjetovanja: Ovim se Zakonom uređuju prava, obveze i odgovornosti pravnih i fizičkih osoba koje obavljaju djelatnost pružanja audio i audiovizualnih medijskih usluga, usluga elektroničkih publikacija putem elektroničkih komunikacijskih mreža, platformi za razmjenu videozapisa te interes Republike Hrvatske u području elektroničkih medija.

Savjetovanje je otvoreno do: 5.3.2020.

Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici.

<< prethodna stranica | 11-20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | sljedeća stranica >>