Okrugli stol Hrvatsko knjižničarsko nazivlje (27.05.2019)

Okrugli stol Hrvatsko knjižničarsko nazivlje održat će se u srijedu 5. lipnja 2019. u 11.30 sati u Konfererencijskoj dvorani na 2. katu Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Okrugli stol organizira se u okviru projekta Hrvatske zaklade za znanost (Struna-09-2017).

Pozivnica

U vremenu u kojemu svako pretraživanje na kojoj od tražilica daje rezultate, slabi zanimanje za normiranje riječi i rječnike.
Napori, međutim, da se iskoriste mogućnosti velikih podataka, proširi opseg znanstvenih istraživanja i uspostavi otvorena znanost, nailaze na prepreke, koje nisu samo tehničke ili metodološke, već su u velikoj mjeri uvjetovane i društvenim čimbenicima.
Jedan od važnijih jest jezik kojim je oblikovana društvena stvarnost.
Cilj je ovog projekta dobiti upotrebljivu i usporedivu sliku knjižničarske profesije kao dijela društvene stvarnosti u nas.

Biblion - hrvatsko strukovno nazivlje