Sekcija za visokoškolske i specijalne knjižnice

Uvod

Osnovana kao treća sekcija našeg Društva 19.12. 1956. godine nakon Sekcije za pučke knjižnice i Sekcije za veze s inozemstvom. Godine 1985. Sekcija mijenja svoj naziv u  Sekcija za općeznanstvene i visokoškolske knjižnice i ima dvije komisije:
to su komisije za društveno-humanističke knjižnice i komisija za prirodnoznanstvene knjižnice. U to vrijeme vodile su se rasprave da li je bitno da sve visokoškolske knjižnice budu zajedno ili da se one povezuju u t.zv. “funkcionalne podsisteme po znanostima”. Tako je 1984. osnovana Sekcija za sve medicinske knjižnice, njihov primjer slijedile su druge komisije koje ulaze zatim u Sekciju za specijalne knjižnice.
Kako su obadvije navedene komisije ove sekcije prestale s radom, danas imamo različite Komisije unutar Sekcije za visokoškolske i specijalne knjižnice HKD-a.