Sekcija za obrazovanje i istraživanje

Uvod

Sekcija postoji od 1994. godine u početku pod nazivom: sekcija za obrazovanje i znanstveni rad a od 1998. godine nosi sadašnji naziv. Obuhvaća slijedeće komisije: komisiju za obrazovanje i stalno stručno usavršavanje, komisiju za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja, komisiju za staru knjigu i povijest knjižnica, komisiju za stručno nazivlje i komisiju za teoriju i znanstveni rad. Sekcija objedinjuje rad ovih komisija i rad jedne radne grupe: za autorsko pravo. Kao i druge sekcije Hrvatskog knjižničarskog društva pruža stručnu potporu Društvu, članovima Društva i knjižnicama i to prvenstveno na području obrazovanja, slobodnog korištenja informacija, na području istraživanja povijesti knjige i na području istraživanja: povijesnog i teoretskog naše cjelokupne struke.