HKD  //  Obavijesti

Gradska knjižnica Rijeka dobitnik EIFL nagrade  (objavljeno: 20.01.2014)

Gradska knjižnica Rijeka jedna je od dobitnica nagrade na međunarodnom natječaju što ga u području inovativnih programa narodnih knjižnica (PLIP - Public Library Innovation Programme) provodi ugledna neprofitna organizacija Electronic Information for Libraries (EIFL). Gradska knjižnica Rijeka nagrađena je za inovativno i kreativno korištenje informacijske i komunikacijske tehnologije s ciljem preoblikovanja središnje mrežne stranice u sklopu koje je nastao, među hrvatskim narodnim knjižnicama, jedinstveni online magazin o knjigama, kulturi i kreativnosti pod nazivom Magazin GKR-a.
Čestitamo Gradskoj knjižnici Rijeka!
više detalja

EBLIDA Press release: Have your say in the EU Copyright Consultation  (objavljeno: 17.01.2014)

With the consultation on the review of the EU copyright rules, the European Commission is providing us with an ideal opportunity to have our say on where the concrete and real changes need to happen.
You have until the 5th of February to answer this consultation.

EBLIDA strongly recommends that you use the collaborative platform http://youcan.fixcopyright.eu/, which is a result of the cooperation of organisations within C4C.
Read the all press release at http://www.eblida.org/news/have-your-say-in-the-eu-copyright-consultation.html?PHPSESSID=2cc6d18707ec49600bbb5710a44a2d87
Please spread the information within your networks, and encourage your communities to respond to the consultation.

IFLA/ekz LIS Student Paper Award: Announcement!  (objavljeno: 16.01.2014)

The IFLA Education & Training Section in collaboration with ekz.bibliotheksservice GmbH has the pleasure to announce the 6th IFLA/ekz LIS Student Paper Award for 2014.
The IFLA/ekz LIS Student Paper Award will honor students of Library and Information Science whose abstract submissions have been accepted by any IFLA Section or IFLA Unit to be presented at the upcoming 80th IFLA Congress, 16–22 August, 2014 in Lyon, France.
Last date of submission of applications: 1 May 2014.

više detalja

Niz Hrvatsko knjižničarstvo – javni poziv  (objavljeno: 16.01.2014)

Niz Hrvatsko knjižničarstvo Hrvatskoga knjižničarskog društva pokrenut je 2011. godine s ciljem objavljivanja kvalitetnih znanstvenih knjiga koje obrađuju teme iz svih područja knjižničarstva, a od posebnog su kulturnog i znanstvenog interesa za Hrvatsku. Do sada su u nizu objavljene dvije knjige.
Uredništvo rukopise odabire na temelju dvije nezavisne i nepristrane recenzije. U obzir za objavljivanje dolaze obranjene disertacije, ali i rukopisi koji svojom koncepcijom i metodologijom istraživanja zadovoljavaju visoku razinu izvornog znanstvenog rada. Istraživanja obrađena u predanim rukopisima ne smiju biti starija od dvije godine u trenutku predaje.
Pozivamo članove hrvatske knjižničarske zajednice da šalju svoje rukopise na adresu hkd@hkdrustvo.hr s naznakom Za niz Hrvatsko knjižničarstvo.

Dodjela nagrada najboljim studentima bibliotekarstva Sveučilišta u Zagrebu  (objavljeno: 13.01.2014)

Zaklada Dr. Ljerka Markić-Čučuković, koja djeluje pri Katedri za bibliotekarstvo   Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskoga fakulteta   Sveučilišta u Zagrebu i ove godine nagrađuje najbolje studente diplomskog   studija informacijskih znanosti smjera bibliotekarstvo.
Za izniman uspjeh na studiju i aktivno sudjelovanje u pojedinim projektima   Odsjeka ove su godine nagrađeni studenti Denis Kos i Jagoda Mesić.
Studentima će nagrada za akad. godinu 2012./13. biti uručena u utorak, 14.   siječnja 2014. u 12 sati u Vijećnici Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.

61. broj HKD novosti  (objavljeno: 13.01.2014)

Objavljen je prosinački broj HKD Novosti. Klasičnome pregledu po člancima možete pristupiti na adresi: http://hkdrustvo.hr/hkdnovosti/.
U temi broja možete pročitati nekoliko tekstova o položaju visokoškolskih knjižnica, a u drugom tematskom bloku tekstove o Knjižnicama grada Zagreba.

Čestitka!  (objavljeno: 23.12.2013)

Hrvatsko knjižničarsko društvo želi Vam sretan Božić i sretnu i uspješnu novu 2014. godinu!

Danska agencija za kulturu: programski alat za narodne knjižnice  (objavljeno: 23.12.2013)

The Danish Agency for Culture has published its model programme for public libraries, a toolkit for library design in the digital age that anyone can use. It is divided into three themes: The Changing Public Libraries, Design Challenges and Cases for Inspiration. Here’s the English version of the site.
Http://modelprogrammer.kulturstyrelsen.dk/en/

NSK je postala članicom Virtual International Authority File (VIAF)  (objavljeno: 18.12.2013)

Normativna baza Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu postala je dijelom virtualnoga skupnog kataloga VIAF. Projekt virtualnog povezivanja nacionalnih normativnih podataka za osobe, korporativna tijela i geografske nazive u jedinstvenu normativnu bazu (VIAF - Virtual International Authority File) u suradnji s OCLC-om započele su 2003. godine Kongresna knjižnica i Njemačka nacionalna knjižnica. Cilj je ove zajedničke inicijative uključivanje normativnih podataka različitih knjižnica u besplatnu javno dostupnu uslugu na webu koja pospješuje identificiranje, prikaz i provođenje normativnog nadzora u lokalnim katalozima i time pridonosi unapređenju bibliografske kontrole.
Normativna baza podataka NSK od 16. prosinca 2013. dostupna je online na http://viaf.org.

(opširnije)

Stručni skup 'Zgrade, prostori i oprema dječjih knjižnica i knjižnica za mlade'  (objavljeno: 17.12.2013)

Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež HKD-a i Knjižnice grada Zagreba – Knjižnica Medveščak organiziraju stručni skup 'Zgrade, prostori i oprema dječjih knjižnica i knjižnica za mlade'.
Skup će se održati u petak, 28. ožujka 2014. u Zagrebu u Knjižnici Medveščak, Zvonimirova 17.

<< prethodna stranica | 1-10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21-30 | 31-40 | 41-43 | sljedeća stranica >>