HKD  //  O nama  //  Nagrade i priznanja  //  Pravilnik o dodjeljivanju kukuljevićeve povelje
Kukuljevićeva povelja

Hrvatsko knjižničarsko društvo na svojoj 31. redovnoj skupštini održanoj u Zadru dne 9. listopada, 1998. godine donijelo je izmjene i dopune Pravilnika o dodjeljivanju Kukuljevićeve povelje, tako da pročišćeni tekst tog pravilnika glasi:
PRAVILNIK
O DODJELJIVANJU KUKULJEVIĆEVE POVELJE

Član 1.
Ustanovljuje se 'Kukuljevićeva povelja' kao znak javnog priznanja, a dodjeljuje se jednokratno knjižničnim djelatnicima članovima Hrvatskoga knjižničarskog društva, za dugogodišnji rad i značajne rezultate na unapređenju knjižničarske djelatnosti. Povelja uključuje i novčanu nagradu.
Povelja je nazvana imenom zaslužnog hrvatskog bibliofila i bibliografa Ivana Kukuljevića Sakcinskog.

Član 2.
Povelju dodjeljuje Glavna skupština Hrvatskoga knjižničarskog društva na prijedlog Ocjenjivačkog odbora.
Članove Ocjenjivačkog odbora bira Glavni odbor Društva.
Ocjenjivački odbor sastoji se od 5 članova, koji između sebe biraju predsjednika Odbora.
Mandat članova Ocjenjivačkog odbora traje do dodjele povelje.

Član 3.
Pravo predlaganja kandidata kojima bi trebalo dodijeliti ovu povelju imaju svi osnovni članovi i stručna tijela Hrvatskoga knjižničarskog društva, knjižnice i članovi Ocjenjivačkog odbora. Obrazloženi prijedlozi dostavljaju se Glavnom odboru Društva putem Tajništva Hrvatskog knjižničarskog društva.

Član 4.
Skupština dodjeljuje istovremeno najviše pet povelja

Član 5.
O dodijeljenim poveljama tajnik Hrvatskog knjižničarskog društva vodi poseban upisnik.

Član 6.
Hrvatsko knjižničarsko društvo upoznaje javnost o dodjeljivanju povelje putem tiska i drugih sredstava informacija.

Član 7.
Poslovnik za rad Ocjenjivačkog odbora donosi Glavni odbor Hrvatskog knjižničarskog društva.

Član 8.
Pravilnik se objavljuje na Glavnoj skupštini Hrvatskog knjižničarskog društva.
Pročišćen tekst Pravilnika donesen u Zadru 9. listopada 1998. primjenjuje se danom donošenja.

U Zadru, 9. listopada 1998.

Predsjednica Hrvatskoga
knjižničarskog društva
Dubravka Kunštek, mr. v.r.
Predsjednica Radnog predsjedništva
Glavne skupštine HKD-a