HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  Međunarodni stručni skup 'Vremeplov: dječji odjeli jučer-danas-sutra'
Međunarodni stručni skup 'Vremeplov: dječji odjeli jučer-danas-sutra'

Mjesto održavanja: Osijek, Županijska komora, Europske avenije 13, 03.12.2014
Organizator: Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek

Tema skupa: Organizacijom Međunarodnog stručnog skupa na temu: "Vremeplov-dječji odjeli jučer-danas-sutra" i izložbom plakata, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek obilježit će ovu značajnu obljetnicu i proslaviti 60. rođendan Odjela za rad s djecom i mladima. Navedeni odjel Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek osnovan je 1954. godine kao drugi takav u Hrvatskoj.

Ciljevi skupa su:

• razmijeniti pozitivna iskustva i znanje knjižničara o radu s djecom i mladima
• ukazati na važnost rada s djecom i mladima te važnost dječjih odjela
• poboljšati uslugu rada s djecom i mladima u knjižnicama
• pružiti potporu knjižničarima za promicanje kulturno – animacijskih i edukativnih programa
• pridonijeti razvoju knjižnica kao kulturno-informacijskih središta, mjesto kulturnih susreta, zabave i društvenih događanja
• pridonijeti međunarodnoj suradnji i prepoznatljivosti u lokalnoj zajednici
• pridonijeti jačanju svijesti o važnosti knjižnice za pojedinca i zajednicu
• upoznati zajednicu s novim dostignućima i razvojem knjižničarske teorije i prakse
• promovirati ulogu knjižničarstva i knjižničara u Republici Hrvatskoj
• usporediti dobru praksu knjižnica u Republici Hrvatskoj, kao i nekim stranim državama u skladu sa svrhom knjižnice te potrebama korisnika
• pridonijeti prepoznatljivosti uloge narodnih knjižnica na nacionalnoj razini, u javnosti, tijelima vlasti i medijima.

Programski odbor: Dubravka Pađen-Farkaš, Inge Majlinger-Tanocki, Ljiljana Krpeljević, Svjetlana Mokriš, Suzana Biglbauer,
Organizacijski odbor: Srđan Lukačević, Marijana Špoljarić, Marin Seleš, Sonja Roknić
Na skupu će kroz predavanja i izlaganja na posterima uz domaće stručnjake biti prikazana iskustva i stranih izlagača iz Mađarske, Srbije i Makedonije.
Pozivaju se svi zainteresirani sudionici da prijave izlaganja primjera dobre prakse.

Vrsta izlaganja: pozvana izlaganja, primjeri dobre prakse i posterska izlaganja
Sudjelovanje s izlaganjem – Primjeri dobre prakse i (ili) posterska izlaganja - Rok za prijavu 30. rujna 2014. - (povratne informacije o prihvaćanju rada potencijalni sudionici dobiti će do 10. listopada 2014. g.)
Sudjelovanje bez izlaganja - Rok za prijavu 15. studeni 2014.

Prijave za sudjelovanje (prijavnica). Kotizacija se ne plaća.

Informacije o cjelovitom programu bit će dostupne tijekom listopada 2014. godine na mrežnim stranicama Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, HKD-a i DKSiB.

Kako bi sudionicima Međunarodnog stručnog skupa koji planiraju noćenje što više olakšali organizaciju sudjelovanja, izdvojili smo nekoliko prigodnih smještaja u hotelima i hostelima. Za rezervacije i informacije o cijeni noćenja molimo obratite se direktno pružateljima usluga: Hotel Osijek, Hotel Waldinger, Maksimilian privatni smještaj, Hotel "Drava", Hotel "Silver", Vienna smještaj, Regina.