HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  Predmetna obrada : pogled unaprijed
Predmetna obrada : pogled unaprijed

Mjesto održavanja: Zagreb, Gradska knjižnica, 20.05.2016
Organizator: Komisija za klasifikaciju i predmetno označivanje Hrvatskoga knjižničarskog društva

Komisija za klasifikaciju i predmetno označivanje Hrvatskoga knjižničarskog društva organizira znanstveno-stručni skup „Predmetna obrada: pogled unaprijed“ koji će se održati 20. svibnja 2016. u Gradskoj knjižnici u Zagrebu. Na skupu će biti raspravljeno niz teorijskih i praktičnih pitanja vezanih uz suvremena zbivanja u segmentu predmetne obrade baštinske građe s naglaskom na pronalaženje načina kako koristeći primjere dobre prakse u svijetu te povezivanjem stručnjaka iz raznih područja kao što su informacijske i komunikacijske znanosti te informacijske tehnologije, a i šire potaknuti njihovu što skoriju i učinkovitiju primjenu u hrvatskim knjižnicama.

Skup će se odvijati u okviru dvije teme:

1. predmetna obrada građe u baštinskim ustanovama sa podtemama :

• uvjeti za funkcionalnost predmetnih autoriziranih podataka (FRSAD)
  • korisničko (društveno) označivanje
  • ontologije
  • žanr i oblik

2. predmetni pristup informacijama sa podtemama :

• istraživanje korisničkog ponašanja
  • predmetno pretraživanje

Pozivnica s preliminarnim programom i prijavom sudjelovanja.

Sudjelovanje na skupu oslobođeno je kotizacije. Održavanje skupa potpomognuto je sredstvima javnog programa knjižničarske djelatnosti Ministarstva kulture Republike Hrvatske za 2016. godinu.