HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  16. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica
16. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica

Mjesto održavanja: Hotel Excelsior, Lovran 15.05.2019 - 18.05.2019
Organizator: Sekcija za visokoškolske i specijalne knjižnice Hrvatskog knjižničarskog društva.
Suorganizatori: Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Sveučilišna knjižnica Rijeka.

Programski i organizacijski odbor: Edita Bačić (predsjednica), Dubravka Luić Vudrag, Kristina Kalanj, Lovela Machala Poplašen, Igor Mladinić, Blaženka Peradenić Kotur, Tatijana Petrić, Irena Pilaš, Senka Tomljanović.

Stručno – znanstveni skup pod radnim nazivom:

„Knjižnice, osnivači, zajednica: dijalog za promjene“

Za moguće podteme okvirno su predloženi sljedeći radni naslovi:

1. Zakoni, standardi, pravilnici.
  2. Autorsko pravo, otvoreni pristup i drugi propisi vezani uz rad knjižnica.
  3. Status knjižnčara i knjižnica u sastavu.
  4. Edukacija korisnika, mentorstvo, sudjelovanje knjižničara u visokoškolskoj nastavi.
  5. Edukacija knjižničara.
  6. Osobe s posebnim potrebama kao korisnici visokoškolskih i specijalnih knjižnica.
  7. Komunikacija sa zajednicom: što nam treba za dijalog?
  8. Zagovaranje za specijalne i visokoškolske knjižnice.

Način rada: pozvana izlaganja, izlaganja, posteri, panel - rasprava, radionice, okrugli stolovi i popratni program.

Rok za prijavu za sudjelovanje s izlaganjem je do 1. ožujka 2019.

Rok za prijavu za sudjelovanje bez izlaganja je do 1.svibnja 2019.

Zbornik recenziranih radova će biti objavljen po završetku skupa.

Uplata kotizacija: Hrvatsko knjižničarsko društvo, Hrvatske bratske zajednice 4, HR 1000 Zagreb, IBAN HR3423600001101451830 s naznakom "za 16. dane". Po primljenoj uplati HKD će izdati račun i poslati ga na navedenu adresu. Povoljnija kotizacija mora biti uplaćena do 1. travnja 2019.

KOTIZACIJAdo 1. travnja 2019od 2. travnja do 1. svibnja 2019.jednodnevna
članovi HKD-a500,00 kn600,00 kn300,00 kn
nečlanovi HKD-a600,00 kn700,00 kn400,00 kn

SMJEŠTAJ:
Za sudionike skupa predviđen je smještaj u Hotelu Excelsior, Lovran u kojem će se održavati sva izlaganja. Sudionici sami obavljaju hotelsku rezervaciju. Cijene smještaja u kunama (po osobi po danu):

1/2 dvokrevetna soba1/1 jednokrevetna soba
noćenje s doručkom345,00 kn po osobi570,00 kn