HKD  //  Stručna tijela  //  Komisija za glazbene knjižnice i zbirke  //  Plan i program
Uvod       Plan i program       Članovi       Dokumenti i linkovi
Komisija za glazbene knjižnice i zbirke

Plan i program

Plan rada za 2017. godinu

Članovi Komisije sudjelovat će na 15. danima specijalnih i visokoškolskih knjižnica, te na godišnjoj skupštini Međunarodne udruge glazbenih knjižnica, arhiva i muzeja (International Association of Music Libraries, Archives and Documentation Centres – IAML). Kroz aktivnosti Glazbenog antikvarijata održat će se razmjena glazbenih materijala. Po završenim izložbama Projekta Boris Papandopulo Komisija će provesti  daljnje faze projekta: dokumentirati građu i postaviti je na web stranicu. Također će nastaviti promovirati sadržaj realiziranog projekta Franjo Kuhač. Nastavit će rad na digitalizaciji i ažuriranju  Vodiča kroz glazbene knjižnice i zbirke Zagreba. Provođenje aktivnosti i realizacija projekata odvija se u suradnji s Hrvatskom udrugom glazbenih knjižnica, arhiva i dokumentacijskih centara (HUMKAD).

Komisija trajno ima sljedeće ciljeve:

- surađivati s kolegama iz muzejskih i arhivskih glazbenih zbirki
- sudjelovati na stručnim skupovima u zemlji i inozemstvu
- održavati kontakte s inozemnim društvima, putem IAML-a
- zalagati se  za rješavanje pitanja stručnog obrazovanja knjižničara u
  glazbenim zbirkama
- zalagati se za ujednačavanje Zakona o autorskom pravu sa zakonima EU
- zalagati se za koordinaciju zaštite i digitalizacije hrvatske zvučne glazbene baštine