HKD  //  Stručna tijela  //  Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež  //  Plan i program
Uvod       Plan i program       Članovi       Dokumenti i linkovi
Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež

Plan i program

Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež
Plan rada za 2019. godinu

• Organizacija Stručnog skupa "Sadržajna obrada i klasifikacija građe u dječjoj knjižnici". Mjesto održavanja: Zagreb, Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Medveščak. Vrijeme održavanja: 29. ožujka 2019. g.
  • Izrada Liste dobrih knjiga za djecu, mlade i roditelje za 2018. – u planu objava na mrežnim stranicama HKD-a u svibnju 2019. g.
  • Sudjelovanje u organizaciji 6. Natjecanja u čitanju naglas, u suradnji s Narodnom knjižnicom i čitaonicom Vlado Gotovac Sisak, studeni 2019. g.
  • Organizacija i koordinacija aktivnosti knjižnica i knjižničara u okviru nacionalne kampanje "Čitaj mi!" (tijekom godine).
  • Sudjelovanje u akciji prikupljanja knjiga povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga (14.02.2019.g).
  • Izrada promotivnih materijala kampanje “Čitaj mi!”: tiskanje letaka, metra (tijekom godine).
  • Izrada nove mrežne stranice Komisije, u sastavu mrežne stranice HKD-a (s ciljem veće vidljivosti, namijenjene odraslima koji rade s djecom i mladima).
  • Izrada popisa beletristike za mlade po temama.
  • Suradnja sa Sekcijom za školske knjižnice u organizaciji i provođenju projekta “Dan bajki” (Krapina, 30.3.2019. g.).