HKD  //  Stručna tijela  //  Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež  //  Plan i program
Uvod       Plan i program       Članovi       Dokumenti i linkovi
Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež

Plan i program

Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež
Plan rada za 2018. godinu

• Organizacija Stručnog skupa "Suradnja dječjih knjižnica i festivala knjiga".

Mjesto održavanja : Zagreb, Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Medveščak
Vrijeme održavanja - 23. ožujka 2018.

• Izrada Liste dobrih knjiga za djecu, mlade i roditelje za 2017. – u planu objava na mrežnim stranicama HKD-a u travnju 2018. g.
  • Izrada Liste CD-ROM-ova s edukativnim sadržajem i igrama.
  • Organizacija i provođenje 5. Natjecanja u čitanju naglas, u suradnji s Narodnom knjižnicom i čitaonicom Vlado Gotovac Sisak, studeni 2018.
  • Organizacija i koordinacija aktivnosti knjižnica i knjižničara u okviru nacionalne kampanje "Čitaj mi!" (tijekom godine).
  • Sudjelovanje u akciji prikupljanja knjiga povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga (14.02.2018.).
  • Izrada promotivnih materijala, bedževa s logom Kampanje; izrada metra za poticanje čitanja (promociju Kampanje i sa savjetima za čitanje).
  • Izrada mrežne stranice Komisije za sadržajima za poticanje i promicanje knjige i čitanja namijenjenim odraslima koji rade s djecom i mladima, tijekom godine.
  • Izrada popisa beletristike za mlade po temama.