EU portali
Pojmovnici o EU
Osnovni linkovi
Arhiva programa

Seminar i radionica "Informacije o Europskoj uniji u narodnim knjižnicama"

Mjesto održavanja: Šibenik, 11. svibnja 2007.
Organizator: Hrvatsko knjižničarsko društvo, Društvo knjižničara Šibenik i Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić"

Rezultati evaluacije: radionica mrene stranice

Hrvatsko knjižničarsko društvo u suradnji s Društvom knjižničara Šibenik i Gradskom knjižnicom "Juraj Šižgorić" organizira radionicu u okviru programa Informacije o Europskoj uniji u narodnim knjižnicama, koji je podržala Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva. Radionica će se održati 11. svibnja 2007., od 10.00 -17.00 sati u Gradskoj knjižnici "Juraj Šižgorić", Poljana 6; 22000 Šibenik.

Ciljevi ove radionice su:

1. proširiti znanje knjižničara iz narodnih knjižnica, kao "prvih linija" kulturnog i demokratskog razvoja društva, o EU i njenim informacijskim izvorima,
  2. pružiti obrazovanje koje promiče intelektualnu inicijativu i visoke knjižničarske standarde i priprema korisnike narodnih knjižnica za život i rad u zajednici prema europskim standardima,
  3. doprinijeti razvoju narodnih  knjižnica kao informacijskih centara gdje se lokalnoj zajednici pruža obrazovanje o europskim  informacijama  i konkretne informacije o EU,
  4. poticati putem mreže narodnih knjižnica kulturu inspiracije, inovacije i hrabrost za rad na promjenama u smjeru partnerskog života u europskoj, multikulturalnoj obitelji.

Na uvodna predavanja pozvani su svi knjižničari iz Šibensko-kninske županije kao i predstavnici lokalne uprave i samouprave, dok je radionica namijenjena knjižničarima iz narodnih knjižnica.

Sve dodatne informacije o Programu, sadržaju radionica kao i dosadašnjem radu na Programu dostupne su na mrežnoj stranici HKD-a (http://www.hkdrustvo.hr/euinfo ).

Za sudionike radionice koji dolaze iz narodnih knjižnica izvan Šibenika Hrvatsko knjižničarsko društvo će refundirati troškove putovanja autobusom ili 2. razredom vlaka na temelju računa knjižnice ili knjižničarskog društva, ispostavljenog HKD-u uz preslike putnog naloga i vozne karte.

Tijekom  radionice bit će organizirane stanke za osvježenje.
Za polaznike će biti pripremljeni dodatni edukacijski materijali u papirnatom i elektroničkom obliku i evaluacijski upitnik.

Pozivamo Vas da se uključite u rad radionice!

Molimo da sudjelovanje na radionici prijavite do 09. svibnja 2007. Melindi Grubišić-Reiter
na tel.: 022/201-296 ili e-mail: mgrubisic-reiter@knjiznica-sibenik.hr