HKD prikuplja informacije o posljedicama koronavirusa u području knjižnične djelatnosti (15.03.2020)

Sukladno pozivu Ministarstva kulture upućenog 15. ožujka 2020. svim strukovnim udrugama i predstavnicima pojedinih sektora u području kulture koji će posebno biti pogođeni društvenim i gospodarskim posljedicama nastale epidemije, Hrvatsko knjižničarsko društvo nastavlja prikupljati sve relevantne informacije o posljedicama koronavirusa u području knjižnične djelatnosti u Hrvatskoj.

U svrhu objedinjavanja informacija kojima knjižnice putem društvenih mreža obavještavaju o posebnim mjerama poduzetim vezano uz koronavirus, mole se knjižnice da koriste hashtagove #koronavirus #knjižnice.

Sve okupljene objave pogledajte ovdje.

Također, svoje analize ili informacije vezano uz posljedice koronavirusa na rad knjižnica mogu se poslati i na elektroničku adresu hkd@hkdrustvo.hr.