Treći poziv na skup Sadržajna obrada i klasifikacija građe u dječjoj knjižnici (25.03.2019)

Mjesto održavanja i vrijeme: Zagreb, Knjižnica Medveščak, Zvonimirova 17, 29. 3. 2019.
Organizatori: Hrvatsko knjižničarsko društvo - Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež i Komisija za klasifikaciju i predmetno označivanje te Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Medveščak
Programski i organizacijski odbor: dr. sc. Drahomira Cupar, Natalija Dragoja, Jagoda Ille, Alica Kolarić, Keti Krpan, Vjeruška Štivić, Žozefina Žentil-Barić.

Rok za prijavu nazočnosti bez izlaganja je do 19. ožujka 2019.

Program

Stručni skup „Sadržajna obrada i klasifikacija građe u dječjoj knjižnici“ tematski se bavi sadržajnom obradom, klasifikacijom i signiranjem građe te smještajem građe u dječjoj knjižnici.
Zbog svojih osobitosti, knjižnična građa za djecu i mlade zahtijeva poseban pristup u poslovanju počevši od nabave i pristizanja građe u knjižnicu, preko obrade do davanja građe korisnicima na korištenje. Da bi knjižnična građa našla put do čitatelja, korisnika, potrebno ju je razmjestiti na odgovarajući način, istovremeno stručan, a korisnicima pristupačan. Da bi građa cjelovito i na odgovarajući način bila obrađena, potrebno je pravilno pristupiti formalnoj i sadržajnoj obradi.
Rok za prijavu nazočnosti bez izlaganja je do 19. ožujka 2019. godine putem e-formulara.

Rok za prijavu je skraćen zbog velikog broja prijavljenih sudionika te organizacijskih kapaciteta.