HKD  //  Obavijesti

6. dani ICARUS Hrvatska  (objavljeno: 13.02.2020)

Na Filozofskom fakultetu u Rijeci od 25. do 27. ožujka 2020. održavaju se 6. dani ICARUS Hrvatska pod nazivom Archive – borders, identities, reflections. Registracija, preliminarni program i druge informacije dostupni su na mrežnim stranicama.

Više informacija o ovim skupovima možete naći ovdje

Proslava 65. godišnjice Književnog petka u novom ruhu  (objavljeno: 13.02.2020)

Književni petak, najdugovječnija književna tribina u Zagrebu, s novom sezonom slavi 65 godina kontinuiranog održavanja. Prva tribina održala se 4. studenog 1955. godine u čitaonici Radničke biblioteke, danas Knjižnice Božidara Adžije. U više od šest desetljeća izmjenjivali su se urednici i lokacije, nizali značajni književnici, umjetnici, mislioci iz zemlje i inozemstva. Govorilo se o aktualnim temama iz književnosti, jezika, sociologije i filozofije, likovne umjetnosti, baleta, radio-drame, kazališta, filma, arhitekture, urbanizma i drugoga.
Nova sezona tribina počinje u petak, 14. veljače, u 20 sati u Gradskoj knjižnici, Starčevićev trg 6, s temom "Je li poezija zaista na margini?".

IFLA Library Map of the World  (objavljeno: 13.02.2020)

IFLA Library Map of the World reprezentativni je izvor statističkih podataka o knjižnicama te alat koji omogućava usporedbu različitih knjižnica na svjetskoj razini.

IFLA Library Map of the World od nedavno sadrži i podatke o knjižnicama u Hrvatskoj koje možete pronaći ovdje.

Poziv na ZKD forum "Umijeće laganja"  (objavljeno: 11.02.2020)

Mjesto i vrijeme održavanja: Konferencijska dvorana Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2. kat), srijeda, 26. veljače 2020. u 14 sati

Organizator: Zagrebačko knjižničarsko društvo

Link za prijavu sudjelovanja: https://bit.ly/2H9lRkG

Program možete pogledati ovdje.

Otvoreno e-savjetovanje na temu: NACRT PRIJEDLOGA ZAKONA O ELEKTRONIČKIM MEDIJIMA  (objavljeno: 10.02.2020)

Opis savjetovanja: Ovim se Zakonom uređuju prava, obveze i odgovornosti pravnih i fizičkih osoba koje obavljaju djelatnost pružanja audio i audiovizualnih medijskih usluga, usluga elektroničkih publikacija putem elektroničkih komunikacijskih mreža, platformi za razmjenu videozapisa te interes Republike Hrvatske u području elektroničkih medija.

Savjetovanje je otvoreno do: 5.3.2020.

Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici.

Otvoreno e-savjetovanje na temu: NACRT PRAVILNIKA O UPISNIKU KNJIŽNICA  (objavljeno: 10.02.2020)

Opis savjetovanja: Ovim Pravilnikom određuju se sadržaj i rokovi vođenja Upisnika knjižnica i knjižnica u sastavu koji se vodi u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Upisnik sadrži temeljne podatke o svim knjižnicama u Republici Hrvatskoj, bilo da djeluju kao pravne osobe ili kao knjižnice u sastavu drugih pravnih osoba.

Savjetovanje je otvoreno do: 6.3.2020.

Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici.

Imenovana glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu  (objavljeno: 04.02.2020)

Vlada Republike Hrvatske na svojoj je sjednici održanoj 28. studenoga 2019., od 1. veljače 2020. godine prof. dr. sc. Ivanku Stričević imenovala glavnom ravnateljicom Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Iskrene čestitke novoizabranoj ravnateljici!

Stručni skup Strip u knjižnicama  (objavljeno: 03.02.2020)

Gradska knjižnica i čitaonica Vinkovci, uz stručnu potporu Komisije za narodne knjižnice HKD-a, organizira Stručni skup Strip u knjižnicama povodom 145 godina Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci, koji će se održati u četvrtak i petak, 4. i 5. lipnja 2020. godine.

Više informacija o skupu možete pronaći ovdje.

Vjesnik bibliotekara Hrvatske 62, 2(2019)  (objavljeno: 24.01.2020)

Izašao je novi tiskani broj Vjesnika bibliotekara Hrvatske (god. 62, br. 2 za 2019.).

Radovi za naredni broj zaprimaju se do 1. travnja 2020. godine.

Narudžbe za pretplatu primaju se na e-mail adresu Hrvatskoga knjižničarskog društva: hkd@hkdrustvo.hr.

Poziv na ZKD forum "Knjižničarstvo kao (ženska) profesija – muškarcima ulaz zabranjen?"  (objavljeno: 20.01.2020)

Mjesto i vrijeme održavanja: Konferencijska dvorana Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2. kat), srijeda, 29. siječnja 2020. u 14 sati
Organizator: Zagrebačko knjižničarsko društvo

Link za prijavu sudjelovanja: https://bit.ly/2WLKtWa

Program možete pogledati ovdje.

<< prethodna stranica | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | sljedeća stranica >>