• Novosti
  • / Izašao je drugi broj Kalibra, časopisa Društva knjižničara Karlovačke županije

Izašao je drugi broj Kalibra, časopisa Društva knjižničara Karlovačke županije

Drugi ovogodišnji broj Kalibra je pred vama i donosi vam dvadeset novih tekstova.
Samim razvojem informacijske i komunikacijske tehnologije, količinom informacija koja je time postala dostupna svima te nužnošću razvijanja kritičkog mišljenja, da ne spominjemo i umjetnu inteligenciju koja se, prema nekima, smatra početkom treće industrijske revolucije, knjižničari su prisiljeni mijenjati paradigme poslovanja kako bi mogli pratiti potrebe korisnika svojih knjižnica. U svemu tome, iako su oduvijek, na neki način, bili učitelji, postali su i učenici, trudeći se kontinuirano povećavati opseg svog znanja i vještina zbog čega je tema ovaj put bila cjeloživotno obrazovanje i stručno usavršavanje knjižničara.
Članci na temu broja i ovaj su put prošli postupak dvostruke anonimne recenzije, a osim njih možete pročitati o aktivnostima i programima u narodnim i školskim knjižnicama, vijesti iz knjižničarstva te prikaz knjige.
Nadamo se ovako uspješnoj suradnji i sljedeće godine!
Novi broj možete preuzeti na poveznici: http://www.dkkz.hr/kalibar/.

Povratak na novosti
»