• Novosti
 • / Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva

Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva

Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva, u sastavu: Danica Leštek, mr. sc. Zorka Renić, Milan Šarić, Marina Šimić, Matea Žilić te Sara Semenski, objavljuje Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Rok za dostavu prijedloga kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva je 21. srpnja 2024. godine.

JAVNI POZIV
za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva

Na svojoj 15. sjednici, održanoj 28. veljače 2024. godine, Glavni odbor Hrvatskoga knjižničarskog društva potvrdio je sljedeći sastav Povjerenstva za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva: Danica Leštek, mr. sc. Zorka Renić, Milan Šarić, Marina Šimić, Matea Žilić te Sara Semenski.

Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva objavljuje Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Kandidate za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva predlažu regionalna knjižničarska društva i Klub knjižničara, odnosno članovi Glavnog odbora Hrvatskoga knjižničarskog društva. Da bi osoba bila istaknuta kao kandidat za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva, potrebno je da je podrži natpolovična većina članova Skupštine regionalnog knjižničarskog društva i Kluba knjižničara, odnosno natpolovična većina članova Glavnog odbora Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Obrazloženi prijedlozi kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva dostavljaju se elektroničkom poštom na adresu Ureda Hrvatskoga knjižničarskog društva hkd@hkdrustvo.hr (s naznakom u polju Predmet/Subject „Prijedlog za kandidata za predsjednika HKD-a“), najkasnije 90 dana od objave Javnog poziva, odnosno do 21. srpnja 2024. godine.

Svaki prijedlog kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva mora sadržavati:

 • Ime i prezime kandidata.
  • Kraći životopis kandidata.
  • Vlastoručno potpisanu radnu biografiju kandidata s posebnim osvrtom na rad kandidata u Hrvatskom knjižničarskom društvu.
  • Bibliografiju radova kandidata.
  • Kratak program rada kandidata za mandatno dvogodišnje razdoblje.
  • Izvod iz zapisnika Skupštine regionalnog knjižničarskog društva, odnosno Glavnog odbora o podržanoj kandidaturi.

Za kandidaturu je obvezno priložiti suglasnost ravnatelja ili voditelja knjižnice ili čelnika ustanove zaposlenja te je poželjno aktivno znanje barem jednog stranog jezika.

Povratak na novosti
»