• Novosti
  • / Otvorene su prijave za izlaganja na Trinaestom festivalu hrvatskih digitalizacijskih projekata

Otvorene su prijave za izlaganja na Trinaestom festivalu hrvatskih digitalizacijskih projekata

Trinaesti festival hrvatskih digitalizacijskih projekata, skup posvećen digitalizaciji kulturne i znanstvene baštine, sustavima za upravljanje digitalnom građom, digitalnim proizvodima i uslugama te predstavljanju digitalizacijskih projekata, održat će se 16. i 17. svibnja 2024. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Ovogodišnji je D-fest programski usmjeren važnom području zaštite digitalne kulturne baštine te ostalim tehničkim i stručnim pitanjima koja se odnose na tehnologije u području digitalizacije i korištenja digitalne baštine. Od ostalih tema D-festa izdvajamo važna pitanja mogućnosti suradnje i digitalnog objedinjavanja podataka i građe koja su osobito aktualna od uspostave novog središnjeg portala digitalne kulturne baštine eKultura, ali i u kontekstu drugih digitalnih platformi i sustava koje čine mozaik nacionalne digitalne infrastrukture. Od ove godine otvaramo i pitanja vrednovanja digitalnih usluga i korištenja digitalne baštine te očekujemo da će doprinijeti boljem razumijevanju poslova upravljanja digitalnom građom i potreba naših korisnika.

Detaljne informacije o D-festu dostupne su na mrežnim stranicama: http://dfest.nsk.hr/.

Teme

  • Zaštita i očuvanje digitalne građe i podataka
  • Digitalno objedinjavanje baštine
  • Suradnja u području digitalizacije
  • Tehnologije u području digitalizacije i korištenja digitalne baštine
  • Vrednovanje digitalnih usluga i sadržaja
  • Predstavljanje provedenog projekta digitalizacije

 

Prijave izlaganja

Izlaganja se prijavljuju preko mrežne stranice D-festa http://dfest.nsk.hr/prijave/

Formati izlaganja: izlaganje, kratko izlaganje i izlaganje na posteru.

Rok za prijavu izlaganja je do 7. travnja 2024.

Autori će o prihvaćanju izlaganja biti obaviješteni do 12. travnja 2024.

Povratak na novosti
»