Što je HKD?

Hrvatsko knjižničarsko društvo (HKD) je neovisna, nevladina i neprofitabilna strukovna udruga s tradicijom dužom od 60 godina. Osnovano je 1940. godine u Zagrebu, otkada djeluje kontinuirano, uz izuzetak razdoblja Drugog svjetskog rata i prvih poslijeratnih godina.
Društvo danas broji 1384 individualna člana, u okviru 15 regionalnih društava, što čini nešto više od 50% ukupnog broja hrvatskih knjižničara.
Ciljevi djelovanja Društva jesu:
1.  Poticanje osnivanja i razvitka svih vrsta knjižnica i širenje zanimanja društva za knjigu i knjižnice
2.  Podizanje svijesti o potrebi promicanja pisane kulturne baštine od nacionalnog značenja
3.  Promicanje i stručna pomoć u razvoju i unapređivanju standarda stručnog rada, s ciljem ravnopravnog i slobodnog pristupa građi i informacijama za sve korisnike.
4.  Briga za očuvanje demokratskog prava knjižničnih djelatnika o slobodi stvaranja, dobivanja i diseminacije informacija.
Sjedište HKD-a je u Zagrebu, c/o Nacionalna i sveučilišna knjižnica, Hrvatske bratske zajednice 4.
Možete nas kontaktirati i putem e-maila: hkd@hkdrustvo.hr

»