Sekcija za bibliografsku kontrolu

Uvod

Sekcija za bibliografsku kontrolu obuhvaća Komisiju za katalogizaciju i Komisiju za klasifikaciju i predmetno označivanje, dvije komisije koje se bave osnovnim područjima knjižničarstva: katalogizacijom i klasifikacijom.
U Sekciju je do 1998. god., bila uključena i Komisija za bibliografiju, koja je, premda jedna od najstarijih komisija našeg Društva, tada prestala s radom.
Zadaća Sekcija je usklađivanje i promicanje stručnog rad u području katalogizacije i klasifikacije

Članovi

Petra Pancirov, predsjednica Komisije za katalogizaciju i predsjednica Sekcije za bibliografsku kontrolu
Matična ustanova: Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu