Sekcija za zbirke i službe

Uvod

Sekcija za zbirke i službe djeluje kroz dvije komisije: kroz komisiju za međuknjižničnu posudbu i komisiju za nabavu i izgradnju fondova. Do 1989. godine postojala je komisija za međubibliotečnu posudbu i nabavu kao jedna jedina komisija koja je ujedinjavala kroz svoj rad posudbu i nabavu. Od 1989. godine postoje tako dvije komisije za međubibliotečnu posudbu i za nabavu i izgradnju fondova i njihova sekcija za zbirke i službe u koju 1994. godine ulazi i komisija za državne informacije i službene publikacije. Kako je ova komisija 1998. godine ušla u sekciju za specijalne knjižnice, u ovoj sekciji za sada neprekidno djeluju dvije navedene komisije.

Članovi

Kristina Romić, predsjednica Komisije za nabavu knjižnične građe i međuknjižničnu posudbu
Zagrebačko knjižničarsko društvo
Matična ustanova: Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu