• Novosti
  • / 3. stručni skup Suradnja, izgradnja, nadogradnja: Čitateljski klubovi u knjižnicama – druga obavijest

Mjesto i vrijeme održavanja: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica, 4. 10. 2024. u 9:30 sati

Organizator: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica

Financijska podrška: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica i Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.

Kotizacija se ne naplaćuje.

Način rada: u prvom dijelu stručnog skupa održat će se pozvana izlaganja, a u drugom dijelu, izlaganja primjera dobre prakse u trajanju od 10 minuta te izlaganja na e-posteru u trajanju 5 minuta.

Tema stručnog skupa: Čitateljski klubovi u knjižnicama

Knjižnica, poglavito narodna, svojim brojnim zadaćama i funkcijama ostvaruje svoj značaj kao jedna od važnih točaka u zajednici, kao mjesto okupljanja, učenja, razmjene iskustava i predstavljanja stvaralaštva u različitim oblicima. Čitateljski klubovi nepresušna su tema u knjižničarskim krugovima. Kolika je važnost, zašto postoje tolike godine i zašto se u nekim zemljama smatraju kao glavni nositelji aktivnosti za poticanje čitanja imat ćemo priliku čuti na skupu.

Rokovi:

2. 9. 2024. rok za prijavu sažetaka izlaganja dobre prakse i e-postera putem online obrasca.

Programski će odbor do 9. 9. 2024. putem e-pošte obavijestiti autore jesu li im prijavljena izlaganja prihvaćena.

1. 9. 2024. rok za prijavu sudjelovanja bez izlaganja putem online obrasca.

Napomene za izlagače:

1. Prihvaćena izlaganja trebaju biti popraćena prezentacijom u dogovorenom
  2. Upute za izradu e-postera:

E-poster treba imati omjer 16 : 9, vodoravnog usmjerenja, u pdf obliku ZADANI (OBVEZNI) ELEMENTI E-POSTERA:

1. Naziv postera/programa/projekta
  2. Ime(na) autora
  3. Ime ustanove/knjižnice
  4. Cilj i svrha rada
  5. Metodologija rada, rezultati i zaključak

Ciljevi skupa:

• istaknuti važnost čitateljskih klubova u knjižnicama
  • upoznati se s načinima vođenja čitateljskih klubova