• Novosti
  • / e-knjiga Građanska znanost u izdanju FF Open Press-a

e-knjiga Građanska znanost u izdanju FF Open Press-a

U izdanju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu objavljena je knjiga Građanska znanost autora Tomislava Ivanjka, Gorana Zlodija i Zorana Horvata. Glavni cilj ove knjige obrazovati je i osnažiti istraživače, građane i voditelje radionica i programa građanske znanosti pružajući uvide u teorijske osnove, metode primjene i strategije za evaluaciju. Kroz detaljnu analizu ova knjiga pokušava razjasniti što građanska znanost zaista predstavlja, kako se razvijala tijekom vremena i kako se danas primjenjuje. Poseban naglasak stavljen je na važnost građanske znanosti u društvu kroz prikaz primjera njezinih primjena u humanističkim i društvenim istraživanjima u kojima se može olakšati prikupljanje podataka, potaknuti šira uključenost zajednice i poticati bolje razumijevanje društvenih fenomena.

Knjiga je dostupna u otvorenom pristupu putem platforme FF Open Press – izdanja Filozofskog fakulteta u Zagrebu u otvorenom pristupu (https://openbooks.ffzg.unizg.hr/index.php/FFpress/catalog/book/172).

Povratak na novosti
»