• Novosti
  • / OBAVIJEST IZ UREDNIŠTVA HKD NOVOSTI

OBAVIJEST IZ UREDNIŠTVA HKD NOVOSTI

Dragi kolegice i kolege,
do 31. srpnja 2023. prikupljaju se prilozi za novi broj HKD Novosti.

Za broj 86 ponovno predlažemo dvije teme:

1. Vidljivost knjižnica (u najširem smislu riječi – vidljivost u lokalnoj zajednici, vidljivost u stručnoj zajednici, vidljivost osnivačima ili matičnim ustanovama, vidljivost fonda, vidljivost knjižničara, vidljivost knjižničarstva kao profesije)

2. Umjetna inteligencija u knjižnicama

Stranice HKD Novosti želimo pretvoriti u riznicu kratkih problematskih priloga ili priloga koji bilježe posebnosti, iskorake, inovacije kojima će se nadahnuti svekolika knjižničarska zajednica u cijeloj zemlji.
U vremenu kad svaka knjižnica i udruga imaju svoje mrežne stranice i profile na društvenim mrežama na kojima u stvarnom vremenu obavještava o aktualnostima, uloga se HKD Novosti korjenito izmijenila. Dakle, kako bi opravdale svoj moto Informirati, educirati i povezivati, HKD Novosti trebaju svjedočiti i dokumentirati jedinstvene aktivnosti zanimljive cjelokupnoj knjižničarskoj zajednici.
Pozivajući potencijalne suradnike, molimo ih da se pri oblikovanju priloga, uz neizbježno poštivanje Uputa autorima (dostupno na: https://arhiva.hkdrustvo.hr/www.hkdrustvo.hr/hkdnovosti/upute_autorima/) zapitaju je li sličan prilog već negdje objavljen i je li slična aktivnost već obrađena u HKD Novostima.
Učinimo HKD Novosti zanimljivijim i poticajnijim zajedno!

Povratak na novosti
»