• Novosti
  • / Predavanja na temu „Kako nastaje građa lagana za čitanje?

Predavanja na temu „Kako nastaje građa lagana za čitanje?

Hrvatsko knjižničarsko društvo obilježava Mjesec hrvatske knjige predavanjima na temu „Kako nastaje građa lagana za čitanje?” u okviru aktivnosti svoje nacionalne kampanje “I ja želim čitati”.

Predavanja će se održati u malom predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, u petak 3. studenoga 2023. od 11:00 do 13:30 sati.

Predavači su stručnjaci iz knjižničarstva, logopedije te hrvatskog jezika i književnosti suradničkih institucija u provođenju nacionalne kampanje “I ja želim čitati”, a upoznat će sudionike kako prirediti tekst prilagođen za osobe s disleksijom i teškoćama čitanja: Dunja Marija Gabriel, knjižničarska savjetnica (NSK), Karolina Zlatar Radigović i Jelena Lešaja, knjižničarke (HKZS), prof. dr. sc. Mirjana Lenček (ERF), dr. sc. Dragica Dujmović Markusi (prof. hrv. jezika u miru) i Ivana Tolj, prof. hrvatskog jezika (nakladnik Alfa).

Pozivamo Vas da se pridružite skupu

Povratak na novosti
»