6. okrugli stol Razvoj poslovanja utemeljenog na dokazima

Mjesto održavanja: Sveučilište u Rijeci, Medicinski fakultet 24.05. – 24.05.2024

Organizator: Hrvatsko knjižničarsko društvo – Komisija za statistiku i pokazatelje uspješnosti u knjižnicama

Suorganizator: Sveučilište u Rijeci, Medicinski fakultet

Način održavanja: hibridno

Programski i organizacijski odbor: Neda Adamović, Evgenia Arh, Martina Dragija Ivanović, Ivančica Đukec Kero, Matilda Justinić, Kristina Krpan, Goranka Mitrović, Kornelija Petr Balog, Aleksandra Pikić Jugović, Ljiljana Poljak Bilić, Jasenka Pleško, Sara Semenski
Komisija za statistiku i pokazatelje uspješnosti u knjižnicama organizira 6. okrugli stol „Razvoj poslovanja utemeljenog na dokazima”. Cilj je okruglog stola razmjena iskustava, poticanje korištenja različitih metoda za prikupljanje dokaza o uspješnosti knjižnica te razvoj i poboljšanje knjižničnih usluga i poslovanja. Na okruglom će se stolu kroz pozvana izlaganja, prikaze rezultata istraživanja i primjere dobre prakse sagledati društveni utjecaj na promjenu poslovanja knjižnica s naglaskom na digitalnu transformaciju. Predstavit će se različite metoda prikupljanja podataka i načini vrednovanja uspješnosti u knjižnicama, kao i važnost odgovornog knjižničarstva i profesionalne etike za zagovaranje vrijednosti knjižnica u javnosti. Kroz moderiranu će raspravu biti omogućena interakcija sudionika i donošenje smjernica za daljnje djelovanje.

Način rada
● pozvana izlaganja
● primjeri dobre prakse
● rasprava

Prijavni obrazac

Rokovi
15. travanj – za slanje sažetka izlaganja/primjera dobre prakse
22. svibanj – za prijavu fizičkog sudjelovanja
23. svibanj – za prijavu virtualnog sudjelovanja

Kotizacija
Članovi HKD-a              Ostali
Rana kotizacija (uplata do 8. 5.)        15 EUR                    20 EUR
Puna kotizacija (uplata nakon 8. 5.)   20 EUR                   25 EUR

Skup je financijski podržalo Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.

»