Suradnja, izgradnja, nadogradnja – Suradnički i partnerski programi u knjižnicama

Mjesto održavanja: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica 14.10. - 14.10.2022

Organizator: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica

Mjesto i vrijeme održavanja: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica, 14. 10.2022. u 10 sati (u slučaju promjene epidemioloških uvjeta skup će se održati hibridno)

Organizator: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica

Financijska podrška: Grad Virovitica, Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Turistička zajednica grada Virovitice
Kotizacija se ne naplaćuje.

Način rada: u prvom dijelu stručnog skupa održat će se pozvana predavanja u trajanju od 30 minuta, a u drugom dijelu izlaganja primjera dobre prakse u trajanju od 15 minuta te izlaganja na posteru.

Tema stručnog skupa: Suradnički i partnerski programi u knjižnicama.
Knjižnica, poglavito narodna, ostvaruje svoj značaj kao jedna od važnih točaka u zajednici, kao mjesto okupljanja, učenja, razmjene iskustava i predstavljanja stvaralaštva u različitim oblicima. Suradnja knjižnice s drugim ustanovama, knjižnicama, udrugama, organizacijama, pojedincima važan je činitelj u kontinuiranom procesu društvenog i gospodarskog napretka.

Preliminarni program:
1. dio – pozvana izlaganja (od 10 do 11.30 sati )
2. dio – primjeri dobre prakse (od 11.45 do 15 sati)

Osnovni ciljevi stručnog skupa:
• istaknuti važnost suradnje knjižnica u zajednici
• prikazati različite načine na koje knjižnice surađuju
• važnost suradnje u vrijeme pandemije koronavirusa
• razmijeniti mišljenja, ideje i primjere dobre prakse suradnje knjižnica
• staviti u centar zajedničke ciljeve i potrebe

Očekivani rezultati:

• e-zbornik sažetaka radova predstavljenih na stručnom skupu
• osnaživanje partnerstva i zajedničkog nastupa na informacijskom tržištu
• poticanje inovativnosti u planiranju razvoja novih usluga
• jačanje veza među baštinskim ustanovama
• promoviranje zajedničkih društvenih ciljeva

Rok za prijavu sudjelovanja s izlaganjem: 15. rujna 2022. putem mrežnog obrasca: https://forms.gle/P5VWEfpFxpthQ4KB6

Pristigli sažetci izlaganja bit će pregledani od strane članova Programskog odbora Skupa, a obavijest o prihvaćenom izlaganju bit će dostavljena e-poštom.

Rok za prijavu sudjelovanja bez izlaganja: 4. listopada 2022. godine na isti mrežni obrazac https://forms.gle/P5VWEfpFxpthQ4KB6

Osoba za kontakt: predsjednica Programskog odbora Silvija Perić, viša knjižničarka; email: silvija@knjiznicavirovitica.hr

»